طراحی سایت و انجمن های گفتگو

Forum

انجمن یا FORUM چیست؟

فروم در زبان لاتین به معنی: میدان، بازار، محل مجمع عمومی، دادگاه و ... به کار می رود که در اینترنت و کامپیوتر منظور یک مجمع عمومی هست که هر کس از هرجای دنیا می تواند در یک فروم عضو شده و با اعضای دیگر آن در هر زمینه بحث و تبادل نظر کند. در تالار گفتگو معمولا مدیر (مدیران) اصلی سایت(Admin) ، یک سری تالارهای گفتگو را مشخص می کند که اعضا و کاربران انجمن در آن حیطه، اطلاعات، تجربیات، و ... رو به اشتراک بگذارند!.

فروم ها به دو دسته تقسیم می شوند که شامل فروم های عمومی و تخصصی هستند، فروم های تخصصی در یک زمینه فعالیت می کنند برای نمونه فرم های بسیاری وجود دارد که فقط به مسایل مربوط به موبایل یا کامپیوتر و یا ... می پردازند. ولی فروم های عمومی شامل بحث هایی از سرتاسر کره زمین هستند مثل کامپیوتر، ماهی گیری ، دوچرخه سواری ، ورزش، موزیک، فیلم و... می شود گفت تالار گفتگو یا تالار گفتمان یکی از بهترین ابزار اینترنت برای یادگیری در هر ضمینه ایست، چرا که از سرتاسر دنیا افرادی با اطلاعات زیاد و کم یکجا جمع میشوند و اطلاعات خودشان را به اشتراک می گذارند. در فروم یک سری قوانین کلی مطرح می شود که همه موظف به رعایت آن ها هستند، چه کاربری که ثانیه ای از عضو شدن او می گذرد چه Admin سایت! همان طوری که در هر جامعه ای یک سری قوانین برای عموم جامعه تعریف می شود که همه موظف به رعایت این قوانین هستند در انجمن نیز همین طور است. در هر فروم کاربران نسبت به فعالیت، قابلیت و اطلاعاتشون دسته بندی می شوند و درجاتی را از سوی سایت یا مدیر سایت دریافت می کنند. از قبیل Member ، Senior Member ، Moderator و... که این شکل یا نوع نامگذاری این درجات در هر فروم بسته به سلیقه مدیر سایت تعیین می شود که از روی این درجات به راحتی می توان فهمید که هر کسی چه وظیفه ای را در این جامعه بر عهده دارد.

هر فردی که به عضویت سایت در می آید یک Member یا عضو انجمن محسوب شده و می تواند:

تاپیک های دیگران را ببیند و به آن ها پاسخ دهد.

فایل ها را از سایت دانلود کند.

 در مورد یک تاپیک نا مناسب به مدیریت گزارش دهد.

تاپیک های خودش را پاک کند یا تغییر دهد.

به اعضای سایت پیغام خصوصی بفرستد یا دریافت کند.

انتخاب آواتار، امضا و بسیاری امکانات که فقط اعضای انجمن به آن دسترسی دارند.

نقش های مدیریتی و اداره کننده انجمن: مدیران انجمن ها:

مدیریت کل یک انجمن می تواند هر فردی دیگری را به عنوان مدیر انتخاب کند و به او دسترسی های بیشتری از جمله:

مدیریت ارسال دیگران، بستن و باز کردن موضوع ها، دسترسی به انجمن های پنهان و ... بدهد. در مرتبه ای بالاتر از مدیر، مدیر ارشد قرار دارد که باز از طرف مدیریت کل انجمن انتخاب می شود. دسترسی های مدیر ارشد به مراتب بالاتر از مدیر است و می تواند بر اعمال مدیر ها نیز نظارت کامل داشته باشد.

Administrator یا مدیر اصلی انجمن کامل ترین وظیفه را بر عهده داشته و بیشترین دسترسی و قدرت را در انجمن دارد و هر کاری که فکرش را کند می تواند انجام دهد. در واقع مسئولیت کلی یک انجمن از آغاز تا ادامه بر عهده مدیریت کل آن می باشد.

ارتباط با ما

دفتر تهران :

خیابان ولیعصر، نبش خیابان مطهری، درب ورودی رستوران هانی، پلاک 1991، طبقه دوم، واحد 104

تلفن تماس تهران : 02177526840

تلفن همراه : 09128388287

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر آران و بیدگل :

آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 - پلاک 5 - کد پستی 8741784151

تلفن تماس آران و بیدگل: 03154737678

تلفن همراه : 09133625755

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FbTwInGIg